خانه سلامتی اخبار پزشکی چگونه از پوست خود در روز های کرونایی مراقبت کنیم؟

چگونه از پوست خود در روز های کرونایی مراقبت کنیم؟

چگونه از پوست خود در روز های کرونایی مراقبت کنیم؟

زمان مطالعه : 

3 دقیقه

آیا به خاطر شستشوی مکرر دست ها یا استفاده بیش از حد از ضد عفونی کننده ها دچار خشکی و ترک پوست شده اید؟ در این صورت باید به توصیه های بهداشتی که کم تر به آن ها اشاره می شود عمل کنید. 

چگونه از پوست خود در روز های کرونایی مراقبت کنیم؟

مرطوب نگه داشتن پوست بسیار مهم است. اگر پوست شما خشک و ترک خورده شود، صابون و ضد عفونی کننده ها عملکرد خوبی نخواهند داشت و فرد ممکن است در حین شستشوی دست احساس سوزش و درد داشته باشد. کریگ شاپیرو، پزشک معالج بیماری های عفونی

دست های ترک خورده و زخمی نیز مستعد ابتلا به عفونت است. اگر خط دفاعی پوست شما تحریک شود، به میکروب ها و باکتری ها اجازه عبور داده می شود. گرچه هر میکروبی می تواند از طریق زخم وارد بدن شود، اما ویروس کرونا تمایل دارد از طریق دستگاه تنفسی وارد بدن شود. باکتری ها می توانند عفونت های استاف و استرپ را ایجاد کنند.کریستینا جانز، مشاور ارشد پزشکی

جانز و شاپیرو تایید کردند که مرطوب کردن دست ها، احتمال گسترش میکروب ها را افزایش نمی دهد، به خصوص اگر دست ها تمیز باشند.

مرطوب کردن دست ها باعث کاهش جریان میکروب ها شده و با حفظ بهداشت دست ها احتمال انتقال ویروس را کاهش می دهد. جانز توصیه می کند به جای استفاده از کرم ها و لوسین های خاص که حاوی الکل هستند و می توانند پوست را خشک تر کنند، از مرطوب کننده های معمولی استفاده کنند. شایپر نیز توصیه می کند از صابون ها و ضد عفونی کننده هایی که رنگ و رایحه دارند، استفاده نکنید، زیرا می توانند پوست را تحریک کنند. ضدعفونی کننده های مرطوب کننده نیز می توانند موثر باشند، اگرچه شایپر اشاره می کند که ضدعفونی کننده ها باید حداقل 60 درصد الکل داشته باشند.

برای مرطوب کردن دست نیازی نیست از لوسیون های بادوام و گران قیمت استفاده کنید تا موثر باشد. مارک هایی مانند وازلین و آکوافور نیز می توانند پوست شما را مرطوب نگه دارند. بهترین زمان برای استفاده از این مرطوب کننده ها بعد از حمام و قبل از خواب است.پرتی مالانی، پزشک بیماری های عفونی و رئیس بهداشت دانشگاه میشیگان.

جانز درمورد مرطوب کننده ها توصیه می کند که آن ها را با دیگران به اشتراک نگذارید. حتما قبل از استفاده از مرطوب کننده ها دست های تان را تمیز کنید. در صورت تمیز نبودن دست ها تا حد امکان از تماس با بسته بندی مرطوب کننده ها خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ راه درمانی برای پوست‌های خشک

در حالی که شستشوی دست ها نسبت به مصرف ضدعفونی کننده ها می تواند پوست را خشک تر کند، اما پزشکان عقیده دارند باید در مصرف ضدعفونی کننده ها احتیاط کنیم. هنگامی که دست ها به وضوح چرب و کثیف هستند، به جای استفاده از ضدعفونی کننده ها، دست ها را با آب و صابون بشویید.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها دائما توصیه می کنند که دست ها را قبل از غذا و بعد از سرفه و عطسه بشویید. شما باید 20 ثانیه دست های خود را بشویید و مطمئن شوید، تمام قسمت های دست و لای انگشتان تمیز شده است.

بعضی پزشکان توصیه می کنند که در این ایام ناخن های خود را کوتاه نگه دارید و بعد از شستشو، دست ها را حتما خشک کنید.

تمیز نگه داشتن دست ها به ویژه برای کارمندان مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است. این افراد به دلیل این که در معرض خطر بیشتری هستند، باید مرتبا دست های خود را بشویند.

بیشتر بخوانید: در دوران قرنطینه چه لوازمی مورد نیاز خواهد بود؟

0

منبع: washingtonpost

برچسب ها:

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
هفت تمرین برای سلامت چشم
محبوبترین ها