خانه سلامتی سلامت زنان خانوم های سحر خیز افسرده نمی‌شوند!

خانوم های سحر خیز افسرده نمی‌شوند!

خانوم های سحر خیز افسرده نمی‌شوند!

زمان مطالعه : 

2 دقیقه

بسیاری از ما گاهی ممکن است احساس افسردگی کنیم، این یک واکنش طبیعی در مقابل از دست دادن افراد، مشکلات زندگی، و یا عدم اعتماد به نفس است. اما در صورتی که این احساسات از حد طبیعی خود بیشتر شوند ممکن است باعث ایجاد عوارض فیزیکی نیز شوند و تا مدت ها باقی بمانند و شما را از انجام فعالیت های نرمال بازدارند، این زمانی است که شما باید به دنبال کمکها و توصیه‌های پزشکی باشید.

خانوم های سحر خیز افسرده نمی‌شوند!

مراجعه به دکتر می‌تواند شروع خوبی باشد، آنها تست های افسردگی را انجام میدهند و نشانه ها را کنترل میکنند، اگر افسردگی درمان نشود، احتمال دارد حاد تر شده و تا ماهها و یا حتی سالها باقی بماند و باعث ایجاد رنج و احتمالا خود کشی شو؛ البته باید گفت که این اتفاق از هر 10 نفر برای یک نفر خواهد افتاد. تشخیص افسردگی بسیار مهم است، نیمی از مردم از افسردگی خود با خبر نیستند و آن را تشخیص نمیدهند و برای درمان آن کاری نمیکنند.

محققان می‌گویند خطر ابتلا به افسردگی در زنانی که صبح‌ها زود از خواب بیدار میشوند، در قیاس با زنانی که تا دیروقت در خواب به سر می‌برند کمتر است. محققان همچنین معتقدند قرار گرفتن در معرض نور صبحگاهی (نور خورشید در ساعات ابتدایی روز) خطر ابتلا به افسردگی را کاهش میدهد. البته این مسئله در رابطه با زنان متفاوت بوده و خطر ابتلا به افسردگی در آن‌ها 12 الی 27 درصد کمتر است.

معمولا افراد از لحاظ الگوی خواب به دو دسته تقسیم میشوند: دسته اول افرادی هستند که صبح های زود از خواب بیدار میشوند و شب ها نیز زود میخوابند و دسته دوم افرادی هستند که صبح ها تا دیر وقت در خواب هستند و شب ها نیز تا دیر وقت بیدار می‌مانند.

محققان دانشگاه «کلرادو بولدر» و بیمارستان «زنان و بریگام» در آمریکا در یک مطالعه مشترک، خصوصیات بیش از 32 هزار زن را با سن متوسط 55 سال مورد بررسی قرار دادند و دریافتند: زنانی که صبحها تا دیر وقت میخوابند و شب ها نیز تا دیر وقت بیدار میمانند، احتمال ابتلا به افسردگی در آن‌ها بیش از سایرین است.

محققان متذکر شدند که در عین حال، افرادی که اساسا تمایل به دیر بیدار شدن دارند، می توانند با زودتر بیدار شدن و قرار گرفتن در معرض نور صبحگاهی، خطر ابتلا به بیماری افسردگی را کاهش دهند.

محققان همچنین متوجه شدند افرادی که شب ها تا دیر وقت بیدار میمانند اغلب افرادی مجرد، تنها، سیگاری و دارای الگوهای خواب منقطع هستند، مواردی که همگی آن‌ها خطر ابتلا به افسردگی را افزایش میدهند.

0

منبع: webmd

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
علائم و درمان بیماری بوون
محبوبترین ها