خانه سبک زندگی خودسازی چگونه با مرگ عزیزان کنار بیاییم؟

چگونه با مرگ عزیزان کنار بیاییم؟

چگونه با مرگ عزیزان کنار بیاییم؟

زمان مطالعه : 

2 دقیقه

مرگ و میر بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی می باشد. این که آیا خود شما در حال دست و پنجه نرم کردن با مرگ هستید و یا یکی از عزیزان شما فوت کرده است در این حقیقت که مرگ وارد زندگی شما شده است، تغییری ایجاد نمی کند.

چگونه با مرگ عزیزان کنار بیاییم؟

با وجود قطعیت مرگ، بسیاری از افراد همچنان برای مقابله با مرگ و اندوه ناشی از آن آماده نیستند. اما این بدان معنا نیست که نمی توانید برای مقابله با مرگ آماده شوید.

سرازیری زندگی

هرچه سن بالاتر می رود با مرگ های بیشتری مواجه می شویم.

با این که این موضوع متناقض به نظر می رسد، اما هرچه در دوران کهنسالی خود سالم تر باشید و زندگی طولانی تری داشته باشید، مرگ به جزء مهم تری از زندگیتان بدل خواهد شد. هرچه سن افراد بالاتر می رود، بیشتر با مرگ دوستان و خانواده ی خود مواجه می شوند. این مرگ ها می توانند ناشی از تصادف، بیماری و یا کهنسالی باشند. هرچه پیرتر می شویم، تعداد اطرافیان مبتلا به بیماری های خطرناک و مزمن افزایش می یابد. یکی از تجربیات متداول برای کسانی که این حقیقت را نپذیرفته اند، افسردگی می باشد، البته برخلاف انتظار، افسردگی در دوران کهنسالی امری عادی تلقی نمی شود.

علم به چگونگی مقابله با مرگ، یک مهارت مقابله کهنسالی و همچنین تلاشی برای بهبود سلامت روان می باشد، که تمامی افراد باید برای این هدف، تلاش کنند.

متخصصان و مقابله با مرگ

داستانی الهام بخش در باره ی مرگ یک پسربچه وجود دارد.​​​​​​​

به نظر می رسد که برخی افراد دارای توانایی ذاتی برای روبرو شدن با مرگ، چه مرگ زودرس و چه پس از یک زندگی طولانی، می باشند. یکی از هزاران مواردی که در زندگی خود تجربه کرده ام و تمایلات الهام بخشی درباره ی مرگ که بارها بدان رجوع کرده ام، داستانی درباره ی پسر بچه ای ست که چندی پیش درگذشت. این داستان بدین صورت  پیش می رود که مادر این پسربچه چنین دعایی را می خواند:

«سم عزیزم، از تو سپاسگزارم که مرا مفتخر به مقام مادری نمودی . ما لحظات شاد زیادی را در کنار یکدیگر گذرانده ایم. دوستت دارم. لطفا برای ما دعا کن.»

من بارها و بارها این داستان را از سر خوانده ام، چرا که این شیوه تفکر درباره مرگ را می ستایم. و امیدوارم به هنگام رویارویی با مرگ عزیزانم، به چنین سطحی از آرامش و درک رسیده باشم، که بنظر من این روش بهترین می باشد. و لازم بذکر است که تخصص من در زمینه ی طول عمر می باشد و سر رشته ای در مرگ ندارم. بنابراین شما را به یک منبع موثق ارجاع می دهم تا شما را در راه دستیابی به درک و نگرشی بهتر از مرگ و زندگی یاری کند.

منابع یاری رسان برای آمادگی و مقابله با مرگ

فرایند مرگ، مجموعه ی کاملی از منابع است که به منظور کمک به تشخیص و کنار آمدن با روند مرگ، چه تدریجی و چه ناگهانی، استفاده می شود. وظیفه من تشویق شما به رو به رو شدن با مفهوم و واقعیت مرگ می باشد. برای چگونگی رو به رو شدن با مرگ و کنار آمدن با مرگ عزیزان خود برنامه ریزی کنید. این کار زندگی شما را شیرین تر خواهد کرد.

0

منبع: verywellmind

برچسب ها:

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
خواص زغال اخته
محبوبترین ها