خانه طب سنتی درمان 4 درمان سرماخوردگی با مصرف غذاهای لذیذ!

4 درمان سرماخوردگی با مصرف غذاهای لذیذ!

4 درمان سرماخوردگی با مصرف غذاهای لذیذ!

زمان مطالعه : 

2 دقیقه

شاید شما هم جزو افرادی باشید که هنگام سرماخوردگی از مراجعه به پزشک خودداری کرده و سعی در خود درمانی داشته باشید. طبیعتا برای بهبود اوضاع نیز از داروهایی استفاده خواهید کرد که در خانه موجود هستند، اما خودتان هم می دانید که مصرف سرخود این داروها در مواردی نه تنها به سلامتی کمک نخواهد کرد بلکه مشکلات دیگری را برایتان به وجود می آورد. از این رو ما در این مقاله قصد داریم چند درمان خانگی با استفاده از غذاهای خوشمزده به شما معرفی کنیم تا به جای دارو از آن ها برای بهبود سرماخوردگی استفاده کنید.

4 درمان سرماخوردگی با مصرف غذاهای لذیذ!

سوپ مرغ

بهترین غذا برای فردی که سرماخورده سوپ مرغ است. تکه ای سینه مرغ، پیاز، فلفل دلمه شلغم و اندکی جو را درون یک قابلمه بریزید و اجازه دهید که این مواد به آرامی درون آب بجوشند و تبدیل به سوپ شوند.

این غذا باعث میشود که نوتروفیل ها که نوعی گلبول سفید است با سرعت کمتری در بدن حرکت کند و این کاهش سرعت حرکت به این گلبول ها فرصت بیشتری می دهد تا به بهبود وضعیت سلامتی شما برسند.

ماست پروبیتیک

پروبیتیک ها باکتری هایی هستند که بدن عاشق آنهاست. این نوع از باکتریها کمک شایانی به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و البته دستگاه گوارش می کند.

برای دریافت این نوع از باکتری باید از ماست های خوشمزه پروبیتیک امتحان کنید.

دمنوش ها

هیچ چیز مثل دمنوش ها نمی تواند بدن شما را گرم نگه دارد. آویشن را دم کنید و با تکه ای نبات نوش جان کنید. زنجیل هم همینطور. البته حواستان باشد که اگر تب دارید فقط اندکی از این دو نموش بنوشید.

ترکیب لیمو و عسل

احتمالا خودتان هم پیش از این از این ترکیب استفاده کرده اید چرا که تاثیرگذار بودنش را به هم ثابت کرده است. اما اگر هنوز با این معجون معجزه آسا آشنا نشده اید طرز تهیه آن به این صورت است: یک لیموی تازه را آب بگیرید و به همراه یک قاشق عسل به یک لیوان آب داغ بیفزایید. هر زمان که احساس گلودرد یا بدن درد و سرما خوردگی داشتید این ترکیب را بنوشید، اوضاع خیلی بهتر پیش خواهد رفت.

بیشتر بخوانید: تنها یک لیمو چاره درخشان کردن موهایتان است!

0

منبع: buzzfeed

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
ویروس کرونا، آنچه والدین بایستی بدانند
محبوبترین ها