خانه سلامتی اخبار پزشکی نحوه ورزش کردن در دوران شیوع کرونا

نحوه ورزش کردن در دوران شیوع کرونا

نحوه ورزش کردن در دوران شیوع کرونا

زمان مطالعه : 

3 دقیقه

ویروس کرونا شیوه زندگی روزمره ما مانند نحوه کار کردن، ورزش کردن، معاشرت و خرید را مختل کرده است. ممکن است از خود بپرسید چگونه می توانید در این شرایط ورزش کنید.

نحوه ورزش کردن در دوران شیوع کرونا

آیا ورزش کردن در باشگاه عقلانی است؟ خیر این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود. بسیاری از افرادی که به کرونا مبتلا می شوند، هیچ گونه علائمی را تجربه نمی کنند، بنابراین ممکن است این افراد بدون آن که بدانند بیماری را به شما منتقل کنند.

باید اوضاع را جدی گرفت تا کمترین آسیب به افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارد، وارد شود.پل پوتینگر استاد پزشکی در بخش آلرژی و بیماریهای عفونی دانشکده پزشکی واشنگتن

این بدین معنا است که افراد باید به دستورالعمل های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها عمل کند و فاصله خود را با دیگران حفظ کند. حتی اگر به باشگاه بزرگ و خلوتی می روید، فعلا باید باشگاه رفتن را کنار بگذارید. با این وجود ممکن است به ورزش کردن عادت کرده باشید و نتوانید آن را کنار بگذارید. ورزش کردن در دوران قرنطینه می تواند بهترین سرگرمی برای شما باشد.

فعالیت بدنی باعث بهبود روحیه در دوران قرنطینه می شود و می تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد.دوری روزنبرگ دانشیار دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه واشنگتن 

این استرس ممکن است به خاطر پروازهای لغو شده، کارهای عقب افتاده، از دست دادن شغل یا استفاده از ماسک هایی باشد که مردم در دوران حادثه چرنوبیل به صورت خود می زدند، باشد. ورزش برای پر کردن اوقات فراغت نیز بسیار مفید است و فعالیتی بسیار سالم محسوب می شود.

ممکن است از خود بپرسید چگونه می توانید در این شرایط ورزش کنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم به دستورالعمل های زیر عمل کنید.

بیرون بروید

به سه دلیل ورزش کردن در محیط باز برای شما مفید است. این دلایل عبارتند از:

  • در محیط های باز راحت تر می توانید فاصله خود را با دیگران حفظ کنید
  • فضای باز به شما انگیزه می دهد
  • مطالعات متعدد نشان می دهد که طبیعت استرس و اضطراب را کاهش می دهد. ما اکنون ممکن است استرس زیادی را تجربه بکنیم. براساس یک مطالعه، در حقیقت مردم پس از گذراندن تنها 20 دقیقه در خارج از خانه افت سطح استرس را تجربه می کنند.

علاوه بر همه این موارد، بیرون رفتن به شما کمک می کند تا با افراد معاشرت کنید، البته به شرط این که با فاصله مطمئنی با آن ها صحبت کنید. از ورود به محل هایی که شلوغ است خودداری کنید، زیرا ممکن است حفظ فاصله امکان پذیر نباشد.

در خانه ورزش کنید

فیلم های ویدئویی زیادی وجود دارد که به شما نحوه ورزش کردن در خانه را آموزش می دهد. تمریناتی که می توانید در خانه انجام دهید، عبارتند از:

  • یوگا
  • تمرینات قدرتی 
  • تمرینات چربی سوز و بوکس

بدوید یا دوچرخه سواری کنید

دویدن و دوچرخه سواری کردن بهترین جایگزین برای تمرین کردن در باشگاه است. بهترین کار این است که در محیط خانه بدوید یا در حیاط تان دوچرخه سواری کنید. اگر به طور مرتب ورزش می کنید، بهتر است زمان ورزش خود را کمتر کنید. همچنین می توانید به جای دویدن و دوچرخه سواری کردن، تمرینات زیر را انجام دهید:

پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و کمی به سمت بیرون متمایل کنید.

اسکوات: پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و کمی به سمت بیرون متمایل کنید. تا جای ممکن باسن را به سمت عقب متمایل کنید. چنین عملی باعث حرکت زانوها به سمت جلو خواهد شد. دقت کنید که زانوها و پاها در یک راستای افقی قرار داشته باشند. هدف این است که بالا تنه تا حد ممکن صاف باقی بماند. پایین رفته و فشار ناشی از وزن خود را روی پاشنه پا قرار دهید. در نقطه ای که ماهیچه ساق به ماهیچه پشت پا برخورد کرد متوقف شده و به بالا برگردید. ( 1 ست 30 تایی)

 دست های خود را روی لبه میز، صندلی یا تخت قرار دهید.

پوش آپ با شیب منفی: دست های خود را روی لبه میز، صندلی یا تخت قرار دهید. دست های خود را به اندازه عرض شانه باز کنید و بدن خود را صاف نگه دارید. به آرامی دست های خود را از آرنج خم کنید سپس دوباره آرنج خود را صاف کنید. همین حرکت را برای چند بار دیگر انجام دهید. (2 ست 12 تایی)

زانوی خود را بالا برد و به سمت عقب بکشید

تمرین زانو: زانوی خود را بالا برد و به سمت عقب بکشید. همچنین بدن خود را نیز به اندازه 45 درجه به عقب ببرید. این حرکت را با زانوی دیگر تکرار کنید. (1 ست 50 تایی )

بر روی پشت روی زمین دراز بکشید.

تمرین v-sit: بر روی پشت روی زمین دراز بکشید. بگونه ای که کتف شما کامل با زمین در تماس باشد ، مطمئن شوید پاها در راستای بدن و به صورت یک خط صاف می باشند. دستان خود را نیز در بالای سر خود بر روی زمین قرار دهید. حال دستان و پاهای خود را به طور همزمان تا جایی که می توانید بالا بیاورید. در این حالت پاهای خود را همچنان مستقیم در یک خط نگه دارید و سعی کنید با نوک دست  ، انگشتان پای خود را بگیرید. (1 ست 20 ثانیه ای)

پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید و به سمت جلو بپرید.

تمرین پرش به سمت جلو: پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید و به سمت جلو بپرید. به عقب برگردید و این تمرین را تکرار کنید. (1 ست 20 تایی)

0

منبع: travelandleisure

برچسب ها:

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
راه های انتقال ایدز
محبوبترین ها