خانه سلامتی سلامت جسمی آیا درد بازوی چپ نشانه حمله قلبی است؟

آیا درد بازوی چپ نشانه حمله قلبی است؟

آیا درد بازوی چپ نشانه حمله قلبی است؟

زمان مطالعه : 

7 دقیقه

افرادی که از درد بازوی چپ رنج می برند همیشه از تصور آنکه مشکل قلبی داشته باشند، در هراس هستند. اما همیشه این درد ها مربوط به قلب نیستند.

آیا درد بازوی چپ نشانه حمله قلبی است؟

درد در بازوی چپ به دلایل دیگری می تواند رخ دهد. به یاد داشته باشید که نمیتوان این درد را بی اهمیت و ناچیز یا برعکس بسیار خطرناک تلقی کرد.

روش های متعددی در تشخیص این تفاوت به شما کمک خواهند کرد.

دلایل احتمالی درد بازوی چپ چیست ؟

ابتدا باید این موضوع را یادآوری کنیم که حمله قلبی یک ضرورت بسیار مهم است که باید فورا برطرف شود. اگر علاوه بر درد بازو، در قفسه سینه احساس درد می کنید، باید هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنید.

1.حمله قلبی 

حمله قلبی یا انفارکتوس میوکارد معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که لخته ای وجود داشته باشد که جریان خون را به قلب مسدود کند. این گردش خون ضعیف باعث عدم اکسیژن رسانی، از بین رفتن بافت و در نتیجه مرگ می شود.

حمله قلبی ممکن است  در حالی که شخص فعالیت بدنی انجام می دهد یا حتی هنگام استراحت است رخ دهد، یعنی در هر دو حالت خطرات وجود دارد.

حتی احساسات شدید می تواند باعث حمله قلبی شود که در برخی موارد کشنده است. زیرا گردش خون ضعیف باعث ایجاد لخته خون در عروق کرونر قلب شده که منجر به حمله قلبی می شود.

علائم میوکارد با درد شدید در سینه مانند حرکت شدید به سمت بازوی چپ، درد کمر، گردن و چانه شروع می شوند.

بیشتر بخوانید: حمله قلبی چگونه رخ می دهد؟

درد در بازوی چپ انفارکتوس چگونه است؟

دردی است که از قفسه سینه شروع شده و به بازو منتقل می شود و باعث افزایش وزن می شود. علاوه بر این، احساس سوزن سوزن شدن در بازوی چپ نیز می تواند نشان دهنده حمله قلبی باشد.

به یاد داشته باشید احساس درد در بازو به خودی خود ممکن است مشخصه انفارکتوس نباشد ، زیرا بی حسی در بازوی چپ همانطور که در بالا خواندید از قفسه سینه شروع  می شود ، یعنی درد درد در بازو ممکن است به مشکل دیگری مربوط باشد.

از آنجا که این مقاله فقط برای اطلاعات شماست توصیه می کنیم برای پیشگیری محافظت شده به دنبال مشاور پزشکی باشید .

2.حمله وحشت یا بحران اضطراب 

افرادی که به طور کلی از حملات هراس رنج می برند حامل اختلالات اضطرابی مانند اختلال هراس یا اختلال اضطراب عمومی هستند. غالباً حملات اضطرابی نتیجه پیش بینی وضعیتی است که ممکن است اتفاق بیفتد ، به خصوص با احتمال بد بودن نتایج ، که منجر به ایجاد ترس یا وحشت می شود. همانطور که می بینید اضطراب و وحشت برخی از ویژگی های بسیار مشابه را دارند ، با این حال ، اینها مشکلات متمایزی هستند.

حمله هراس به راحتی به دلیل علائم مشابه آن مانند تعریق ، تپش قلب و درد قفسه سینه که به بازوی چپ فرستاده  می شود

اضطراب میتواند روی افرادی که مشکل قلبی دارند نیز تاثیر بگذارد 

اگرچه،علایم آن شدید تر از و به معنای خطرناک بودن آن نیست

بیشتر افرادی که این بیماری را دارند و به دنبال کمک پزشکی نیستند ممکن است از مشکلات روانی و غیر قلبی رنج ببرند.

اگر حمله وحشت یا اضطراب دارید ، سعی کنید نفس عمیق بکشید و آرام باشید ، اگر ترجیح می دهید احساس محافظت بیشتری داشته باشید. برای معالجه هر دو مشکل، به دنبال کمک پزشکی باشید.

3. وضعیت خواب ضعیف

خوابیدن در وضعیت نامطلوب می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند، که ممکن است از نوع  تورتیکولی، کمردرد یا درد در بازو باشد.

خوابیدن در وضعیت نامطلوب می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند، که ممکن است از نوع  تورتیکولی، کمردرد یا درد در بازو باشد. خوابیدن روی بازو با وزن بدن ، باعث گردش خون ضعیف ، درد و سوزن شدن در ناحیه می شود. بنابراین ، شما باید در وضعیت خوبی بخوابید تا از بروز این نوع مشکل جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: اختلالات خواب در زنان

4.گردش خون ضعیف

گردش خون ضعیف به دلیل مشکل عبور خون از رگها یا شریان ها اتفاق می افتد. این مشکل می تواند در اثر شکستگی بازو ، رژیم غذایی ضعیف که باعث نرسیدن مواد مغذی به بدن می شود ، لخته شدن خون در رگ ، داروهای خاص ، سرماخوردگی ، بیماری کلیوی و ریوی ایجاد شود.

شایع ترین علائم آن عبارتند از:

  • پاهای متورم
  • درد در پاها
  • رگهای واریسی
  • دستهای سرد
  • دردهای بازو

گردش خون ضعیف در افرادی که اضافه وزن دارند یا از قرص های ضد بارداری استفاده میکنند رایج تر است .همچنین می تواند یک مشکل ارثی باشد و چندین بار ظاهر شود اما می تواند دلیل دیگری از قبیل ایستادن طولانی داشته باشد 

5.آنژین درونی 

آنژین منجر به کاهش جریان خون و گردش اکسیژن در قلب میشود.که علامت بیماری عروق کرونر است و ممکن است در بازوی چپ نیز ایجاد درد کند.آنژین معمولاً پس از احساسات شدید یا فشارهای جسمی بروز می کند.

با گذشت زمان می تواند لحظه ای باشد یا تشدید شود. ممکن است احساس وزن ، سفتی یا درد قفسه سینه کنید.

درست مانند حمله قلبی اگر گمان می کنید که دچار آنژین صدری(درونی) هستید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که به دنبال یک پست پزشکی باشید. ممکن است شما نیاز به تغییر شیوه زندگی خود نیاز داشته باشید ، مقداری دارو مصرف کنید یا بسته به شدت آن، عمل جراحی آنژیوپلاستی یا جراحی انجام دهید

6. آسیب عصبی

کشش بیش از حد عصب بازوی چپ می تواند باعث صدمه و حتی شکستن آن شود. معمولاً این اتفاق در مورد ورزشکاران رخ می دهد. بسته به شدت جراحت ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.

7. تاندونیت

تاندونیت التهاب تاندون ها است. در صورت بروز این موارد ، آنها تاندون هایی خواهند بود که ماهیچه ها را به استخوان های شانه وصل می کنند. تاندونیت می تواند با حرکات مکرر شانه یا یک آسیب ناگهانی ایجاد شود. این وضعیت به عنوان سندرم برخورد شانه (هنگامی که بافت همبند روی تیغه شانه مالیده می شود) شناخته شده است و یک آرنج تنیس (در صورت تحریک بافت وجود دارد که عضله را از ساعد به آرنج متصل می کند).

8- صدمات چرخشی کاف

گروهی از ماهیچه ها شانه ای بنام روتاتور کاف (بخشی از مفصل شانه) را تشکیل می دهند.هنگامی که این ماهیچه ها آسیب دیده یا ملتهب هستند ، تاندون هایی که کاف چرخاننده را تشکیل می دهند می توانند باعث درد شدید بازو شوند. اگر این مشکل را  تجربه کرده اید ، باید به دنبال کمک پزشکی باشید و از خوابیدن در پهلوها خودداری کنید.

9. اثرات جانبی داروها

دارو ها اکثرا عوارض جانبی هستند

آنچه که شما ممکن است ندانید این است که بسیاری از آنها می توانند عوارض جانبی داشته باشند که می تواند فرد را به این باور برساند که دچار حمله قلبی شده اند ،زیرا می توانند باعث درد ، سوزن سوزن شدن ، خارش و احساس وزن در بازوهای او شوند. اگر دارویی مصرف می کنید و متوجه هر یک از این علائم می شوید ، موارد منع مصرف در برگه بسته را بخوانید و با پزشک خود مشورت کنید.

10- ماستکتومی

ماستکتومی نامی است که به عمل جراحی کلی برداشتن پستان داده می شود. این یکی از درمان های مبارزه با سرطان پستان است. زنانی که تحت عمل ماستکتومی قرار گرفته اند ممکن است لنف ودم در بازو ایجاد شود و باعث تورم و درد شود.

چه موقع برای درد درد بازو باید با پزشک مشورت کنیم؟

هنگامی که درد در بازوی چپ به برخی از این نوع علائم مربوط می شود:

  • درد ناگهانی و شدید است
  • حساس سفتی در سینه
  • قبلاً مصدومیتی در محل داشت
  • شما قبلاً بازوی خود را شکسته اید.
  • حتی با درمان و دارو ، درد همچنان ادامه دارد

به یاد داشته باشید که همه افرادی که از درد بازوی چپ رنج می برند مشکل قلبی ندارند. بعضی اوقات می تواند ناشی از حرکت ضعیف ، خواب ناکافی و سایر دلایل بی اهمیت باشد.

اطلاعات اضافی

اگر با گروهی ارتباط دارید که در خطر حمله قلبی هستند ، مانند مردان بالای 45 سال و زنان بالای 55 سال ، افراد سیگاری که از کلسترول بالا ، فشار خون بالا و دیابت رنج می برند ، در این موارد ، درد در بازوی چپ ، همراه با خطراست. ناحیه توراک باید فوراً معاینه شود.

0

منبع: beautyvigour

برچسب ها:

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
علت خون دماغ شدن چیست؟
محبوبترین ها