خانه بیماری‌ها و راه درمان اعتیاد آیا مصرف طولانی مدت ماری جوانا باعث کاهش حافظه می شود؟

آیا مصرف طولانی مدت ماری جوانا باعث کاهش حافظه می شود؟

آیا مصرف طولانی مدت ماری جوانا باعث کاهش حافظه می شود؟

زمان مطالعه : 

1 دقیقه

مصرف طولانی مدت ماری جوانا باعث می شود حافظه، سرعت تفکر و سایر توانایی های شناختی با گذشت زمان تغییر کند، همچنین توانایی های شناختی در افرادی که مدت زمان کوتاهی ماری جوانا مصرف کرده اند، تحت تاثیر قرار می گیرد.

آیا مصرف طولانی مدت ماری جوانا باعث کاهش حافظه می شود؟

محققانی یونانی روی افرادی که مصرف طولانی مدت ماری جوانا داشتند آزمایشاتی انجام دادند و دریافتند که مهارت های شناختی در این افراد نسبت به افرادی که مصرف کننده نیستند، عملکرد ضعیف تری دارد. افرادی كه بیش از 10 سال ماری جوانا مصرف کرده اند نسبت به كسانی كه 5 تا 10 سال مصرف کرده اند، در توانایی های تفكر خود مشكلات بیشتری داشتند.

مطالعات نشان می دهد هرچه زمان مصرف ماری جوانا بیشتر باشد، یادگیری، مهارت های شناختی و حافظه بیشتر دچار مشکل می شود. مدت زمان زیادی است که توانایی های افرادی که ماری جوانا مصرف می کنند، زیر نظر گرفته شده است. افرادی که مصرف طولانی مدت داشته اند، دچار مشکلات بیشتری شده اند.لامبروس رسینیس ​​​​​​​

کاهش توانایی های شناختی

بر اساس تحقیقات، نتایج زیر به دست آمده است:

  • در مقایسه با افرادی که ماری جوانا مصرف نمی کنند ، مصرف کنندگان ماری جوانا عملکرد مغزی ضعیف تری دارند.
  • قدرت تصمیم گیری در 70 درصد از افرادی که در طولانی مدت ماری جوانا مصرف کردند، ضعیف است، اما این توانایی در 55 درصد از افرادی که زمان کمتری مصرف کرده اند، ضعیف شده است.
  • در آزمایش حافظه، افرادی که ماری جوانا مصرف نکرده اند، از هر 15 کلمه 12 تا را به یاد آوردند، افرادی که در طولانی مدت ماری جوانا مصرف کردند 7 کلمه را به یاد آوردند و افرادی که زمان کمتری مصرف کردند، 9 کلمه را به یاد آوردند.
  • افرادی که در طولانی مدت ماری جوانا مصرف کرده اند، در تست توانایی شناختی عملکرد ضعیف تری داشتند.

بیشتر بخوانید: آیا ماری جوانا اعتیاد آور است؟

برخی  مطالعات نشان می دهد که اگر شما یک مصرف کننده سنگین ماریجوانا هستید، ممکن است آسیب همیشگی به حافظه کوتاه مدت شما وارد شود. اگر شما فردی هستید که به صورت روزانه و به مدت طولانی مدت ماری جوانا استعمال می کنید، تا زمانی که شما به سن میانسالی برسید در مقایسه با افرادی که اصلاً ماریجوانا استفاده نکردند حداقل این نتیجه را دارد که ممکن است خطر کاهش میزان حافظه کلامی را در پی داشته باشد.

در حالی که نیازمند مطالعات بیشتر بر روی ماریجوانا و حافظه هستیم، اما برخی آزمایشات نشان می دهد که مصرف سنگین و بلند مدت ماریجوانا بر روی حافظه عوارض منفی دارد. اما بیشترین عوارض کوتاه مدت ماریجوانا بر روی حافظه کوتاه مدت و موقت است.

0

منبع: verywellmind

برچسب ها:

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
آترواسکلروز یا گرفتگی رگهای خونی چیست؟
محبوبترین ها