خانه تناسب اندام حرکات ورزشی پیلاتس فواید پیلاتس برای درمان بیماری آرتروز

فواید پیلاتس برای درمان بیماری آرتروز

فواید پیلاتس برای درمان بیماری آرتروز

زمان مطالعه : 

2 دقیقه

آیا در صورت ابتلا به آرتروز، انجام تمرینات پیلاتس جایز است؟ ممکن است در حین انجام تمرینات ورزشی دچار درد مفاصل شوید، اما پیلاتس نه تنها باعث ایجاد درد نمی شود، بلکه درمان کننده آرتروز نیز می باشد.

پیلاتس چیست؟

سیستم تمرینی پیلاتس توسط خالق آن جوزف تامسون نامگذاری شده است. تمرینات پیلاتس بر روی عضلات پشتی بدن تمرکز می کند و باعث حفظ سلامت ستون فقرات و ایجاد تعادل می شود. پیلاتس برای اولین بار در اوایل دهه 1900 میلادی به منظور بهبود سلامتی جوزف پیلاتس و وضعیت زندانیان جنگ جهانی اول توسعه یافت. در دهه 1980، پیلاتس دوباره محبوبیت خود را در بین رقصندگان و سایر افرادی که به مزایای سلامتی آن علاقه مند بودند بدست آورد.

پیلاتس را می توان با استفاده از لوازم آن در باشگاه یا خانه انجام داد. همچنین کلاس های گروهی وجود دارد که بدون تجهیزات با شما تمرین می کنند. ممکن است جلسات خصوصی از نظر اقتصادی برای شما به صرفه نباشد، که در این صورت می توانید به کلاس های گروهی بروید. برای افرادی که با بیماری آرتروز دست و پنجه نرم می کنند، ممکن است کلاس های گروهی پربازده نباشد. انجام بعضی تمرینات پیلاتس نیز برای شما محدودیت دارد که باید زیر نظر مربی متخصص باشد.

تجهیزات پیلاتس

در اصل سه نوع وسیله برای انجام تمرینات پیلاتس وجود دارد

در اصل سه نوع وسیله برای انجام تمرینات پیلاتس وجود دارد که شامل موارد زیر است:

  • ریفورمر
  • کادیلاک
  • صندلی وندا

تمرینات پیلاتس علاوه بر افزایش انعطاف پذیری ستون فقرات و باسن، باعث  تقویت عضلات ران و لگن نیز خواهد شد.

بیشتر بخوانید: داشتن خوابی بهتر با تمرینات پیلاتس

چه کسانی از مزایای پیلاتس بهره می برند؟

پیلاتس بهترین ورزش برای بیماران مبتلا به آرتروز است. پیلاتس ورزش ملایمی است که فشار و استرس زیادی به مفاصل وارد نمی کند. در عوض پیلاتس مبتنی بر اصول زیر است:

  • ایجاد تمرکز ذهنی برای افزایش دامنه حرکات و کنترل عضلات در حین انجام پیلاتس
  • آگاهی از موقعیت مناسب ستون فقرات هنگام انجام پیلاتس ضروری است
  • حرکت صحیح عضلات پشت و شکم برای ایجاد وضعیت مناسب
  • رعایت تکنیک های صحیح تنفس برای ایجاد تمرکز ذهنی
  • سعی در افزایش انعطاف پذیری در عضلات

چگونه پیلاتس از پوکی استخوان جلوگیری می کند؟

پیلاتس می تواند مزایای سلامتی بسیاری داشته باشد. یکی از مزایای آن افزایش دامنه حرکات و کاهش درد ناشی از آرتروز است. مطالعات نشان می دهد، انجام حرکات کششی باعث افزایش خون رسانی و به دنبال آن مواد مغذی به اندام ها می شود. همچنین دلیل کاهش درد و سفتی مفاصل، افزایش خون رسانی به آن محل است. پیشرفت های زیاد در شکل بدن نیز باعث نیز باعث کاهش درد مفاصل می شود.

تمام تمرینات پیلاتس ابتدا از ناحیه شکم شروع شده و به ناحیه شکم ختم می شوند. قبل از انجام تمرینات پیلاتس، باید یاد بگیرید که چگونه عضلات شکم خود را حرکت دهید. تنها در این صورت می توانید از یک تمرین پیلاتس به طور کامل بهره ببرید.

چه زمانی تمرینات پیلاتس را شروع کنیم؟

از آن جا که آرتروز یک وضعیت پزشکی مزمن است، اطمینان حاصل کنید که پزشک شما نسبت به شروع تمرینات پیلاتس اعتراضی ندارد. به احتمال زیاد پزشک شما را تشویق به انجام پیلاتس می کند. پس از تأیید پزشک خود، در مورد راه های برتر یادگیری پیلاتس اطلاعات کسب کنید.

0

منبع: verywellhealth

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
از اهمیت نوشیدن آب برای کودکان چه می دانید؟
محبوبترین ها