خانه تغذیه تغذیه سالم خوراکی هایی که باعث تقویت حافظه می شوند

خوراکی هایی که باعث تقویت حافظه می شوند

خوراکی هایی که باعث تقویت حافظه می شوند

زمان مطالعه : 

6 دقیقه

مراقب تغذیه مغز خود باشید زیرا این ارگان کوچک که در زیر جمجمه قرار دارد و تنها 2 درصد وزن بدن را تشکیل می دهد، داراری نورون ها یا همان سلول های عصبی است که به مواد مغذی مناسب و متنوع نیاز دارند.  

خداوند مواد غذایی مفیدی آفریده است که نرون‌ها را تقویت می‌کند. با ما همراه باشید تا با این مواد غذایی بیشتر آشنا شوید.

1- ماهی‌های چرب

ماهی‌های چرب بهترین منبع امگا 3 هستند.

بیش از 50 درصد مغز از چربی‌ها تشکیل شده و بیش از 70 درصد این چربی‌ها اسیدهای چربی هستند که به خانواده‌ی امگا3ها تعلق دارند. این چربی‌ها در ساخت و حفاظت از سلول‌های مغز و همچنین در بهبود عملکرد آن‌ها نقش مهمی دارند. کمبود امگا 3 باعث افت عملکرد ذهنی شده و منجر به ایجاد اختلالاتی در حافظه‌ی ما می شوند. ماهی‌های چرب بهترین منبع امگا 3 هستند. اگر اهل خوردن ماهی نیستید توصیه می‌کنیم از روغن گردو یا روغن کلزا استفاده کنید.

2- حبوبات

حبوبات سرشار از این قندها هستند و شاخص گلیسمی آن‌ها پایین است و می‌توانند میزان گلوکز خون را تنظیم و مغز را به خوبی تغذیه کنند.

مغز برای ادامه‌ی فعالیت خود از قندها نغذیه می‌کند. در واقع این ارگان خوش اشتها هر ساعت بیش از 5 گرم قند مصرف می‌کند اما آن را ذخیره نمی‌کند. قند باید از راه مصرف مواد غذایی و از طریق جریان خون به مغز برسد. نتایج پژوهش‌های متعدد نشان داده که عملکرد خوب ذهن، توانایی یادگیری و به یادسپاری وقایع به میزان گلوکز خون بستگی دارد. اما توجه داشته باشید منظورمان این نیست همین حالا یک جعبه شیرینی را تا آخر نوش جان کنید. زیاده‌روی در مصرف شیرینی‌جات هیچ کمکی به تقویت حافظه شما نمی کند. چون که مغز نمی‌تواند قند بیش از حد را تحمل کند. در واقع زیاده‌روی در مصرف قند باعث خستگی و کاهش تمرکز شما خواهد شد. در این میان عنوان قهرمانی به قندهایی تعلق می‌گیرد که به قندهای پیچیده معروف هستند و شاخص گلیسمی پایینی دارند. حبوبات سرشار از این قندها هستند، شاخص گلیسمی آن‌ها پایین است و می‌توانند میزان گلوکز خون را تنظیم و مغز را به خوبی تغذیه کنند.

تخم مرغ حاوی لسیتین و فسفولیپیدها است که در ساخت غشای سلول‌های مغزی نقش دارند. این ماده‌ی غذایی سرشار از اسید آمینه‌هایی است که برای ساخت ناقل‌های عصبی اصلی (نروترانسمتورها) لازم و ضروری‌اند

3- موز

موز سرشار از منیزیم است که برای سلول‌های مغز مفید می‌باشد

موز سرشار از منیزیم است که برای سلول‌های مغز مفید می‌باشد. این میوه‌ی خندان همچنین منبع خوب ویتامین B6 است. در واقع یک عدد موز یک چهارم نیاز روزانه‌ی ما به این ویتامین را تأمین می‌کند. ویتامین B6 برای جذب و استفاده‌ی منیزیم و همچنین برای سوخت و ساز اسیدهای آمینه و بهبود عملکرد سیستم عصبی لازم است. در واقع ما برای این که آرام، متفکر و محتاط باشیم به این ویتامین نیاز داریم. اگر موز دوست ندارید آلو خشک میل کنید.

بیشتر بخوانید: خواص پوست موز

4- جگر

جگر منبع فوق‌العاده‌ی ویتامین‌های گروه B است.

مغز حدود 20 درصد اکسیژن مورد نیاز بدن را استفاده می‌کند. بدن ما برای حمل اکسیژن به آهن نیاز دارد. خوشبختانه جگر می‌تواند آهن مورد نیاز را تأمین کند. علاوه بر این جگر منبع فوق‌العاده‌ی ویتامین‌های گروه B است. متخصصان معتقدند که ویتامین‌های گروه B به خصوص B9، B12، B1 و B6 عملکرد ذهنی و قدرت درک افراد را بالا می‌برد.

5- میوه‌های قرمز رنگ

این میوه ها نه تنها با رادیکال‌های آزاد مقابله می‌کنند بلکه گردش خون را بالا برده و مویرگ‌ها را تقویت می‌کنند

میوه‌های کوچک قرمز مثل توت فرنگی، تمشک، انگور فرنگی سیاه، مورد صحرایی، شاه توت و غیره منبع ویتامین C و ریز مغذی‌های آنتی‌اکسیدانی (آنتوسیانین‌ها، پولیفنول‌ها، فلاوونوئیدها و غیره) می‌باشند. این میوه ها نه تنها با رادیکال‌های آزاد مقابله می‌کنند بلکه گردش خون را بالا برده و مویرگ‌ها را تقویت می‌کنند. همین امر باعث می‌شود که اکسیژن بیشتری به مغز برسد. اگر میوه‌های قرمز را دوست ندارید کیوی یا سیر میل کنید.

6- تخم مرغ

تخم مرغ حاوی لسیتین و فسفولیپیدها است که در ساخت غشای سلول‌های مغزی نقش دارند

تخم مرغ حاوی لسیتین و فسفولیپیدها است که در ساخت غشای سلول‌های مغزی نقش دارند. این ماده‌ی غذایی سرشار از اسید آمینه‌هایی است که برای ساخت ناقل‌های عصبی اصلی (نروترانسمتورها) لازم و ضروری‌اند. در واقع ترکیبات تخم مرغ باعث تحریک سلول‌های مغزی شده و شما را به انیشتین شدن نزدیک می‌کنند. اگر تخم مرغ دوست ندارید از ماهی‌های سفید استفاده کنید.

7- شکلات 

محققان ثابت کرده‌اند که فلاوونوئیدهای موجود در کاکائو نقش مثبتی در انبساط رگ‌های خونی دارد.

در زمان آزتک‌ها (یکی از قدیمی‌ترین ملل مکزیک) از شکلات سیاه به عنوان دارو استفاده می‌کردند از این گذشته در طول تاریخ از این خوراکی به عنوان محرک جنسی استفاده شده است. اما خواص شکلات سیاه به اینجا ختم نمی‌شود وجود مولکول‌هایی مثل تئوفیلین و تیرامین‌ها به شکلات این قدرت را می‌دهند که سلول‌های مغز را تقویت کند. این ماده‌ی غذایی همچنین حاوی منیزیم (330 میلی گرم منیزیم در هر 100 گرم شکلات) و مولکول‌های مشابه سروتونین است که آرام‌بخش، ضداسترس و ضدافسردگی محسوب می‌شود. محققان ثابت کرده‌اند که فلاوونوئیدهای موجود در کاکائو نقش مثبتی در انبساط رگ‌های خونی دارد. این ترکیبات آنتی اکسیدانی با رادیکال‌های آزاد مقابله کرده و از مغز محافظت می‌کنند. توجه داشته باشید که شکلات پرکالری است و نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. اگر شکلات سیاه دوست ندارید چای یا قهوه‌ی رقیق میل کنید.

8- اسفناج

ویژگی سبزیجات برگ دار این است که سرشار از ویتامین B9 یا همان فولات می‌باشند

ویژگی سبزیجات برگ دار این است که سرشار از ویتامین B9 یا همان فولات می‌باشند. این ویتامین در ساخت بافت‌های عصبی جنین و همچنین در احیای سلول‌های خونی شرکت دارد. کمبود این ویتامین باعث کاهش سطح هشیاری و ضعف حافظه می‌شود. این پدیده در بین سالمندان دیده می‌شود که با کمبود فولات مواجه هستند. توصیه می‌کنیم حتماً اسفناج را در برنامه‌ی غذایی‌تان بگنجانید. اگر اسفناج دوست ندارید از شاهی، کاهو، بروکلی و یا سبزی‌های معطر استفاده کنید. رزماری قهرمان این نوع سبزیجات است. رزماری حاوی فلاوونوئیدهایی است که با افزایش گردش خون در ناحیه‌ی مغز باعث تحریک تمرکز و حافظه می‌شود.

9- آووکادو

آووکادو سرشار از ویتامین E است این ویتامین یکی از آنتی اکسیدان‌های قوی محسوب می‌شود

آووکادو سرشار از ویتامین E است این ویتامین یکی از آنتی اکسیدان‌های قوی محسوب می‌شود و از بافت‌های مغز در برابر پیری حافظت می‌کند. اگر آووکادو دوست ندارید آجیل میل کنید. گردو، بادام، فندق و غیره نیز همین خاصیت را دارند.

بیشتر بخوانید: خواص آووکادو

برای بهبود حافظه‌تان ورزش کنید، جدول حل کنید، بازی‌های فکری انجام دهید، به اندازه‌ی کافی بخوابید و خلاصه این که مغزتان را ورزیده کنید. با تغذیه‌ی مناسب و رعایت نکات اشاره شده اگرچه شاید انیشتین نشوید ولی مطمئن باشید مغزتان بهتر کار می‌کند.

10- کلم بروکلی

کلم بروکلی یکی از مغذی‌ترین و مفید‌ترین مواد برای تقویت مغز و افزایش قدرت حافظه است.

کلم بروکلی یکی از مغذی‌ترین و مفید‌ترین مواد برای تقویت مغز و افزایش قدرت حافظه است. پس مادران واقعا حق دارند که این همه به خوردن آن اصرار می‌کنند. ویتامین K و کولین موجود در آن، حافظه را شاداب و هوشیار نگه‌می‌دارد. سرشار از ویتامین C است و تنها یک ظرف کوچک آن 150 درصد از ویتامین C مورد نیاز روزانه‌ی بدن را فراهم می‌کند. سرشار از فیبر است و کمک می‌کند که زودتر سیر شوید. میتوانید بروکلی را خام مصرف کنید یا آن را بپزید و در غذاهای متنوعی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: خوراکی هایی که باعث تقویت حافظه می شوند

11- کرفس

کرفس از سبزیجات کم‌کالری است و خواص بی‌شماری دارد​​​​​​​

کرفس از سبزیجات کم‌کالری است و خواص بی‌شماری دارد. هر فنجان از آب کرفس تنها 16 کالری دارد. سطح بالای آنتی‌اکسیدان و پلی‌ساکارید‌های موجود در کرفس، آن را به یک ماده‌ی ضدالتهاب عالی بدل می‌کند و در درمان امراضی نظیر درد مفاصل و سندرم روده تحریک‌پذیر بسیار کاربرد دارد. کرفس سرشار از مواد معدنی، ویتامین‌ها و سایر مواد مغذی است. اگر علاوه‌بر شاداب نگه‌داشتن و تقویت حافظه و مغز عزیز‌تان، به دنبال کاهش وزن هم هستید، می‌توانید به‌شدت روی کرفس حساب کنید. هنگام استفاده از کرفس تنها به ساقه‌ها اکتفا نکنید و از برگ‌هایش هم استفاده کنید.

0
برچسب ها:

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
۸ راه خانگی برای درمان ترک‌های لب
محبوبترین ها