خانه سلامتی اخبار پزشکی آلرژی فصلی را با ویروس کرونا اشتباه نگیرید!

آلرژی فصلی را با ویروس کرونا اشتباه نگیرید!

آلرژی فصلی را با ویروس کرونا اشتباه نگیرید!

زمان مطالعه : 

2 دقیقه

متاسفانه، برخی از علائم آلرژی و بیماری کرونا مشابه است. این علائم که هم در آلرژی فصلی و هم در کرونا مشاهده می شود شامل سرفه و عطسه است.

آلرژی فصلی یا بیماری کرونا؟

اکنون که فصل بهار است، ممکن است تشخیص آلرژی فصلی از بیماری کرونا دشوار باشد. خوشبختانه، چندین موارد اساسی وجود دارد که به شما کمک می کند تفاوت بین آلرژی و کرونا را متوجه شوید. این علائم عبارتند از:

  • علائم آلرژی به طور معمول شامل تب، گلودرد یا بدن درد نیست، که این علائم در افراد آلوده به ویروس کرونا گزارش شده است. 
  • علائم آلرژی به طور معمول شامل خارش چشم، گوش و بینی است که نشانه های معمولی از عفونت ویروس کرونا نیستند.

بیشترین تفاوت بین علائم آلرژی فصلی و بیماری کرونا چیست؟

یکی از بارزترین تفاوت های علائم آلرژی فصلی و بیماری کرونا تب است. اگرچه برخی افراد با آلرژی های بهاری تب یونجه را تجربه می کنند، اما معمولا آلرژی همراه با تب نیست. همچنین بروز آلرژی های فصلی بسیار شایع تر از بیماری کرونا است. مورد دیگری که حتما باید به آن اشاره شود، تجربه خارش توسط افرادی است که به آلرژی فصلی مبتلا هستند. این نشانه را معمولا در افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده اند، دیده نمی شود.

آیا عطسه نشانه ای از آلرژی های فصلی است یا ویروس کرونا (COVID-19)؟

اگر عطسه می کنید ولی تب یا گلودرد ندارید، به احتمال زیاد آلرژی فصلی دارید.

اگر عطسه می کنید ولی تب یا گلودرد ندارید، به احتمال زیاد آلرژی فصلی دارید. عطسه های ناشی از آلرژی اغلب پشت سر هم و غیر قابل کنترل هستند. به نظر می رسد افرادی که به بیماری کرونا مبتلا هستند، کمتر عطسه می کنند که همراه با سایر علائم است.

آیا می شود هم بیماری کرونا و هم آلرژی فصلی داشته باشیم؟

بله، افرادی که آلرژی فصلی دارند از ویروس کرونا مصون نیستند. اگر علائم آلرژی فصلی را دارید، به نوع و شدت آن توجه کنید. آیا نسبت به سال های قبل حساسیت متفاوتی دارید؟ تب یا گلودرد دارید؟ آیا نوع عطسه و سرفه شما متفاوت است؟ آیا داروهای آنتی هیستامین به کاهش علائم کمک نمی کنند؟ مهم است که نسبت به علائم خود هوشیار باشید.

بیشتر بخوانید: علائم ویروس کرونا (COVID-2019)

نکاتی درمورد آلرژی فصلی در طی انتشار ویروس کرونا

اگر به آلرژی فصلی مبتلا هستید، رعایت کردن نکات زیر مخصوصا در زمان شیوع ویروس کرونا اهمیت زیادی دارد:

  • عطسه: هنگام عطسه کردن، جلوی بینی و دهان خود را با یک دستمال بگیرید. اگر به دستمال دسترسی نداشتید، از گوشه آرنج خود استفاده کنید.
  • داروهای آلرژی: داروهای آلرژی خود را زودهنگام به طور مداوم مصرف کنید. برای مثال دو هفته قبل از شروع حساسیت مصرف آنتی هیستامین و اسپری بینی را شروع کنید. همچنین می توانید از داروهای بدون نسخه برای کنترل علائم استفاده کنید. کنترل علائم آلرژی بهاره بسیار مهم است زیرا علائم آلرژی شما ممکن است با علائم کرونا اشتباه گرفته شود. پیشگیری از بروز آلرژی فصلی بسیار اهمیت دارد.
  • مواد حساسیت زا: آلرژی فصلی با افزایش مواد حساسیت زا یا آلرژن شدیدتر می شود. به مقدار گرده های موجود در محیط توجه کنید، با کاهش آن ها می توان فهمید علائم مربوط به آلرژی است یا بیماری کرونا.
  • به عطسه های خود توجه کنید: معمولا عطسه هایی که بر اثر آلرژی فصلی اتفاق می افتد، پشت سر هم و غیر قابل کنترل است. اما عطسه های بیماری کرونا پشت سر هم نیست.
  • در خانه بمانید: لطفا در خانه بمانید تا امنیت داشته باشید.

چه کار کنیم تا مطمئن شویم بیماری کرونا نداریم؟

یکی بهترین راه ها برای اطمینان از این که به بیماری کرونا مبتلا نشده اید، مصرف مداوم آنتی هیستامین است. اگر پس از مصرف داروها، علائم از بین رفت، به احتمال زیاد به بیماری کرونا مبتلا نیستید (اگرچه در بسیاری از موارد کرونا علائمی ندارد). هنگام حضور در اماکن عمومی، آنتی هیستامین مصرف کنید تا سرفه و عطسه تان برای دیگران سوء تفاهم ایجاد نشود.

0

منبع: curistrelief

برچسب ها:

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
20 روش عالی برای کمک به محافظت از محیط زیست
محبوبترین ها